Red Bull Upstream 2011

740x369-images-stories-news-redbull_upstream

Ekstremalne międzynarodowe zawody wakeboardingowe Red Bull Upstream już 18 czerwca odbędą się na Słowacji na Dunaju. Najlepsi zawodnicy z Niemiec, Węgier i Słowacji zmagać się będą ze spienionymi falami i przeszkodami w górę rwącego strumienia w Čunovo – Bratysława! Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 15:00, a każdy, kto chciałby spróbować swoich sił może się zarejestrować na www.redbull.sk/upstream

 

Zaplanowany tor ma około 180 metrów długości w górę strumienia i jest jednym z najtrudniejszych tego typu na świecie. Każdy z zawodników pływając na wyciągu z prędkością 30km/h, będzie musiał umiejętnie pokonać nie tylko wartki nurt i fale, ale również zaprezentować swoje najlepsze triki na dodatkowych pięciu przeszkodach przeszkodach.

 

Red Bull Upstream to zupełnie coś innego od tradycyjnego wakeboardingu. Trzeba być cały czas maksymalnie skoncentrowanym, aby w tym samym czasie pokonać fale, nurt rzeki i ustawione przeszkody” – opowiada o swoich doświadczeniach z Red Bull Upstream Robi Pokovec. Słoweniec uczestniczył w światowej premierze Red Bull Upstream, która odbyła się w 2008 roku na Słowenii.

 

W tym roku obok Robiego Pokovca wystartują m.in.: Węgier Szebasztian Szolath, czołówka niemieckiego wakeboardingu – Dominik Guehrs, Sebastian Stare i Fredy Von Osten. Po raz pierwszy w historii zawodów swój udział zapowiedziała również dziewczyna, Węgierka Kinga Horvath.