ROCKSTAR WAKE CONTEST 2013

Zapraszamy do Ostródy gdzie jutro odbędą się międzynarodowe zawody w wakeboardzie pod nazwą Rockstar Wake Contest. Te wyjątkowe w swojej oprawie zawody odbędą się na najlepszym w Polsce wakeparku gwarantującym zawodnikom i widzom wiele emocji. Zawodniczki i zawodnicy walczyć będą w konkurencjach wakeboard i wakeskate /deska bez wiązań/ w 3 kategoriach otwartych. Przewiduje się udział około 70 uczestników.

 

Rywalizacja na zawodach będzie przeprowadzona formule freestyle gdzie na około 500 metrowej trasie będą mogli zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Przejazd urozmaicą 2 skocznie-kickery oraz 4 inne elementy wakeparku w tym największy i najnowocześniejszy w Polsce 20 metrowy funbox. Sędziowie oceniać będą trudność wykonywanych elementów, sposób ich wykonania, różnorodność ewolucji, styl jazdy i ogólne wrażenie z przejazdu.

 

Wakeboard jest niezwykle widowiskową i dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportu. W Polsce od kilku lat można oglądać osoby pływające na deskach za motorówkami i coraz częściej na wyciągach, których mamy w kraju już około 30. Od 2009 wakeboard jako nowa dyscyplina sportu został formalnie usankcjonowany i przy Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego powstała Komisja Wakeboardu. W ubiegłym roku wakeboard został umieszczony na shortliście sportów, które mają szansę stać się nowymi sportami olimpijskimi.

 

Atrakcją tegorocznych zawodów będą pokazy latania na flyboardzie – odrzutowej desce, pokazy Mistrzów Świata w footbagu czyli tzw. Zośce oraz pierwsza w naszym kraju prezentacja surfingowej deski z napędem silnikowym – Jetsurf.
W piątkowy wieczór w pobliskim amfiteatrze zobaczyć będziemy mogli pokaz filmów wakeboardowych oraz odbyć nocne przejazdy na longboardzie na zamkniętej specjalnie do tego celu ulicy.

ostroda-wake-contestPROGRAM ZAWODÓW
Piątek, 12.07.2013

15:00 – 18:00 Eliminacje we wszystkich kategoriach

20:00 Pokaz filmów wakeboardowych w amfiteatrze.

22:30 Longboard Night – uliczny jam na longboardach

Sobota, 13.07.2013

13:15 Oficjalne otwarcie Rockstar Wake Contest

13:30 Półfinały

16:00 Finały przeplatane pokazami Flyboard, Jetsurf i Footbaga

18:30 – Dekoracja zwycięzców i oficjalne zakończenie Mistrzostw Polski

Organizatorzy: Marek Łojek, Przemek Kuc

Sponsorzy główni:

Rockstar Energy Drink, Adidas, Miasto Ostróda, OCSIR Ostróda,

Sponsorzy wspierający:

Delightful Woman, Xquisit, Colorshake, Wakeup, Reckless

Partnerzy:

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Youcanw