Relacja z Sitwake EXTREME Challenge 2016

Igor Sikorski i Łukasz Ceran wygrywają pierwsze w Polsce integracyjne zawody wakeboardowe!

sitwake-extreme-challenge2

3 września odbyły się zawody Sitwake EXTREME Challenge 2016.

To pierwsze tego typu wydarzenie wakeboardowe, w którym rywalizowały drużyny złożone z zawodników sprawnych i niepełnosprawnych.

 

W wakeparku Wawa Wake rywalizowały największe nazwiska polskiego wakeboardu, 8 wakeboarderów i 8 sitwakeboarderów na deskach specjalnie przystosowanych dla potrzeb osób poruszających się na wózkach. Obecni byli m.in. Mateusz Wawrzyniak, aktualny Mistrz Polski, Łukasz Ceran „Książę” – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w wakeboardzie, kitesurfingu i windsurfingu, czy Igor Sikorski – Ambasador Avalon Extreme w SitWake.

 

Po niezwykle efektownych przejazdach do finału przeszły 4 najlepsze pary zawodników, a w bardzo wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców:

 

I miejsce – Igor Sikorski i Łukasz Ceran

II miejsce – Krzysztof Stern i Mateusz Wawrzyniak

III miejsce – Szymon Klimza i Artur Balas

 

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów wydarzenia oraz nagrody pieniężne od Avalon Extreme. Szacowana suma nagród wyniosła 20 tys. zł!

 

W przerwie uczestnicy zawodów i widzowie wzięli udział w konkursach, takich jak siłowanie na rękę, wyścigi na ergometrach i sumo na wózkach. Mogli także spotkać się z Ambasadorami projektu Avalon EXTREME – niepełnosprawnymi sportowcami odnoszącymi sukcesy w sitwake’u (Igor Sikorski), rugby na wózkach (Tomasz Biduś), czy rajdach samochodowych (Sebastian Luty). Duże zainteresowanie wzbudziła Bestia – extremalny samochód rajdowy dostosowany do osób z niedowładem rąk i nóg, sterowany za pomocą dwóch joysticków.

 

Organizatorem imprezy jest Fundacja Avalon w ramach projektu Avalon EXTREME promującego sporty ekstremalne osób niepełnosprawnych oraz klub Wawa Wake.