III edycja Wake Grand Prix 2016

Sportowi zapaleńcy, mistrzowie wakeboardu i wakesurfa z Polski i Europy w ostatni weekend lipca przyjadą do Jachranki nad Zalewem Zegrzyńskim, by walczyć o najwyższe podium, kilka tysięcy euro nagród i potwierdzić swoje miejsce w elicie najlepszych sportowców tej części świata.

Wszystko to podczas III edycji Wake Grand Prix Poland by MasterCraft 2016 – zawodów utrzymanych w klimacie najgorętszych imprez amerykańskiego wybrzeża: będą luksusowe łodzie, zimne drinki i oczywiście dobra zabawa.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO ZAWODÓW

W trosce o jak najlepsze warunki do organizacji zawodów, bezpieczeństwo kibiców i komfort startujących, bazą podczas III edycji WakeGP będzie Hotel Warszawianka z przystanią i profesjonalną infrastrukturą do uprawiania sportów wodnych. Do dyspozycji zawodników będzie specjalnie wydzielona „Strefa Zawodnika”, w której będzie można się przebrać, zostawić deski, porozmawiać z innymi sportowcami.

wake-gp-3-2-3

HARMONOGRAM ZAWODÓW

Zawody w Jachrance potrwają trzy dni. Piątek to dzień techniczny, podczas którego zawodnicy, którzy nie mają na co dzień dostępu do łodzi, mogą komfortowo potrenować. Organizatorzy ściągnęli nad Zalew Zegrzyński największą liczbę motorówek w historii. Uczestnicy WakeGP będą mieli nieograniczony dostęp do łodzi MasterCraft.

 

W sobotę odbędą się eliminacje do wakebuardu i finał tej dyscypliny. Także w sobotę przewidziane są eliminacje do wakesurfa. Natomiast wielki finał wakesurfa zaplanowano na niedzielę.

 

Podczas WakeGP nie jest wymagana karta zawodnika. Dzięki temu zawody przebiegają sprawnie, bez zbędnej biurokracji i kolejek podczas zapisów na listę startową.

 

WYSOKIE NAGRODY

Zawodnicy, którzy zdobędą miejsca na podium mogą liczyć na wysokie nagrody pieniężne. Łączna pula nagród w tym roku przekroczy 12 tys. złotych. Zawody rozgrywane będą w kategoriach Open Men, Open Women i Open Junior (osoby do 18. roku życia) w oparciu o regulamin Mistrzostw Świata. Zawodnicy będą pływać za łodziami MasterCraft.

 

Nagrody dla najlepszych zawodników w wakeboard i wakesurf:

Kategoria Open Man
1 Miejsce Open Man – 500 euro
2. Miejsce Open Man – 250 euro
3. Miejsce Open Man – 100 euro

Kategoria Open Women:
1 Miejsce Open Woman – 250 euro
2. Miejsce Open Woman – 150 euro
3. Miejsce Open Woman – 100 euro

NAJLEPSI ZAWODNICY

Jednym z największych atutów zawodów rozgrywanych w ramach WakeGP są najwyższej klasy zawodnicy przyjeżdżający z Polski i innych części Europy. Wszyscy obdarzeni są niezwykłym talentem, który będą mieli okazję zademonstrować podczas ok. 2 min. przejazdów za motorówką MasterCraft zaopatrzoną w systemem GEN-2 do produkcji wysokojakościowej fali.

 

– Dzięki temu udogodnieniu nie trzeba już latać po świecie w poszukiwaniu fali, bo można ją stworzyć samemu, na polskim jeziorze. Wystarczy tylko zaprogramować łódkę. Ten system otwiera nowy rozdział w całej historii wakeboardu i wakesurfa – dodaje Mariusz Gajewski.

 

W zawodach WakeGP weźmie udział rekordowa liczba riderów wakeboardingu i wakesurfa. Swój udział zapowiedziało ponad 50 czołowych nazwisk obu dyscyplin, w tym zawodnicy klubu sportowego WakeGP555. Do Jachranki przyjadą m.in.: Ula Czerobska, Grzegorz Nycz, Olaf Ułanowicz, Michał Ostry Ostrzycki, Kuba Poszepczyński, Gosia Strojek. Nie zabraknie też Mistrza Świata w wakeboardingu Miroslava Miro Hribika.

NOWOŚĆ ZAWODÓW

Imprezą towarzyszącą III edycji WakeGP będą 1. Nocne Miszczostwa Świata w Skimboardzie. To jedna z najbardziej szalonych imprez tego roku i prawdziwa esencja wakacji. W nocy z 30 na 31 lipca zawodnicy będą rywalizować na dmuchanym torze do skimboardu na co dzień wykorzystywanym do trenowania dzieci. W zawodach może wziąć udział każdy, kto wie czym jest chill, dobra zabawa i ma spory dystans do samego siebie.

 

Impreza odbędzie się na plaży obok Hotelu Warszawianka. Uczestnikom będzie towarzyszyć głośny doping kibiców i show mocnych elektronicznych brzmień przygotowane przez dj-ów.

 

O kondycję pełnoletnich zawodników zadbają partnerskie firmy JimBeam i Lech, a oświetlenie toru zapewnią Jaguar i Land Rover.

 

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę. Organizatorzy przewidują nagrody w formie „cash for trick” oraz upominków od sponsorów.

 

Zawody odbędą się w 3 kategoriach:

 

1. Najdłuższy Ślizg – tylko dla początkujących
2. Najbardziej Zwariowany Ślizg – dla każdego
3. Best Trick – dla każdego

SILNE WSPARCIE

WakeGP odbędą się pod patronatem najważniejszych organizacji, instytucji, władz państwowych i samorządowych: Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, Miasta st. Warszawy, Marszałka Mazowsza. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów będzie z kolei czuwać najstarszy klub riderów SLALOM i Tomasz Naorniakowski

 

Zawody wspiera też liczne grono polskich aktorów, międzynarodowych gwiazd sportu, partnerów i patronów. W obecnej edycji są nimi: Lech, Jim Beam, Red Bull, Jaguar, Land Rover, Hotel Warszawianka. Partnerem technologicznym została firma Sony dostarczająca wodoodporne kamery Action Cam ze stabilizacją obrazu, które pozwolą śledzić zmagania zawodników na żywo.

 

Na zawodach pojawi się także sam Robert Jaszczołd – Mistrz Polski i Vice-mistrz Mistrzostw Europy 2016 r. we flyboardzie, najbardziej widowiskowej dla kibiców dyscypliny sportu.

 

Koniecznie zanotujcie w kalendarzu:
29-31.07.2016 Zalew Zegrzyński. Hotel Warszawianka

 

Kibice, zawodnicy, amatorzy sportów wodnych z odleglejszych zakątków Polski, którzy nie będą mieli możliwości dotrzeć w ostatni weekend lipca nad Zalew Zegrzyński mogą skorzystać z łodzi MasterCraft zacumowanych w EkoMarinie Giżycku.

wake-gp-3