Avalon Sitwake Extreme Challenge 2018

Avalon Extreme Sitwake Challenge 2018

25 sierpnia w Wake For Friends, w Grodzisku Mazowieckim najlepsi pełnosprawni i niepełnosprawni riderzy zmierzą się w wyjątkowych zawodach. Trzecia edycja Avalon Extreme Sitwake Challenge wyłoni najlepszego sportowca w kategorii wakeboard i wakeboard seated, a na widzów czekają nie tylko akrobacje i sportowe emocje, ale także wiele atrakcji!

 

Ekipa Avalon Extreme promuje wakeboard seated przez całe lato w trakcie specjalnych szkoleń z serii Avalon Extreme Sitwake Academy. Ambasadorzy projektu odwiedzają różne polskie miejscówki, żeby szkolić chętnych w wodnych akrobacjach na desce, nie tylko na „stojąco!”. Zwieńczeniem całego sitwake’owego i wakeboardowego sezonu będzie Avalon Extreme Sitwake Challenge 2018, gdzie pełnosprawni sportowcy będą konkurować w kategorii par z niepełnosprawnymi riderami.

Sitwake

Avalon Extreme Sitwake Challenge 2018 to nie tylko zawody! Impreza nafaszerowana jest atrakcjami spod znaku sportów wodnych, również dzięki uprzejmości sponsorów i partnerów eventu. Poza startem w „wakeboardowym wyzwaniu” będzie można dowiedzieć się więcej o sportowym portfolio projektu Avalon Extreme. Chętni będą mogli porozmawiać z gośćmi specjalnymi, a wśród nich – m.in. mistrz kategorii Wakeboard OPEN z tegorocznych Mistrzostw Polski Filip Czerniec, Mistrz Polski w kategorii sitwake Igor Sikorski, czy francuski czempion z 2016 roku Jerome Elbrycht – również z kategorii wakeboard seated. Podróżników i fanów morskich przygód powinien zainteresować panel dyskusyjny pt. „Tańcząca z falami”, gdzie Wicemistrzyni Polski w surfingu Jagoda Budek opowie, co spowodowało, że rzuciła wszystko dla tego sportu i wyjechała pływać na australijskich falach.

Seat wake 

Harmonogram zawodów:

Od 10.00 – treningi otwarte

11.30 – riders meeting

12.00 – START, eliminacje w grupach ON i SPR

12.00 –16.00 lunch dla zawodników

14.30 – (14.30 panel, 15.15 Q&A) panel dyskusyjny „Tańcząca z falami” z Jagodą Budek

15.30 – przejazdy osób spoza finałów, LCQ

16.30 –finały 5 par ON+SPR

17.45 –konkurs na najlepszy trick

18.30 – dekoracja zawodników

 

*harmonogram może ulec zmianie w zależności od pogody i liczby zawodników

 

Avalon Extreme Sitwake Challenge

Data: 25 sierpnia

Wstęp: wolny

Zgłoszenia do zawodów: https://avalonextreme.pl/zgloszenie-uczestnictwa/

Miejsce: Wake For Friends, Adamów 18, Grodzisk Mazowiecki

 

Sponsorzy wydarzenia:

Baltica, Colorshake, Stormm Ride, Flyspot, Columna Medica, Bukat, Flyn, Cuna, Don’t need no samurai, Jack Link’s, Skate Pro, Birell, FishDryPack

Partnerzy:

Wakeshop, Wakethletics, Aquick, Panda Druk, Wake 4 Friends

 

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/896186627259299/