Every Board Festival

W dniach 20-22 kwietnia w Karpaczu odbędzie się jedyna taka impreza w Polsce, a nawet i na świecie!!! Every Board Festival bo o nim mowa, to jak sama nazwa wskazuje impreza na której zobaczymy kilkadziesiąt deskowych dyscyplin sportowych w tym również wakeboarding.

Dla fanow wake powstanie sztuczny akwen okolo 90x10m wraz z dwusłupowym wyciągiem. Dodatkowo ustawiony zostanie kicker i slider.

Jednym z pomysłodawców tego wydarzenia był Jakub „Futek” Futerhendler, niestety nie było mu dane doczekać tej chwili… 22 kwietnia 2011 roku Jakub „Futek” Futerhendler zginął w tragicznym wypadku mając zaledwie 20 lat.

 

Futek był osobą o nieposkromionej energii i zaraźliwym optymizmie. Kochał sport, czerpał z niego garściami oraz zarażał innych swoją pasją. Był instruktorem snowboardu i studentem architektury Politechniki Wrocławskiej. A co najważniejsze był najlepszym synem, bratem, wnukiem, kuzynem i przyjacielem. Po śmierci Futka, jego przyjaciele i rodzina postanowili zrealizować jego pomysł i marzenie, a tym samym uczcić jego pamięć.

 

Będzie to pierwsza tego typu impreza na świecie i jesteśmy w trakcie jej organizacji. Chcemy by ten festiwal był coroczną imprezą cykliczną, gromadzącą wszystkie sporty “deskowe” w jednym miejscu. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta w Karpaczu, mamy możliwość zorganizowania imprezy typu “whole city event” oraz będziemy się starać zaangażować pobliskie resorty sportowe z Czech i Niemiec, oraz zaprosić gości także z Francji, USA, Austrii i innych państw, podwyższając rangę imprezy do wydarzenia międzynarodowego.

 

Na festiwalu zaprezentowane zostanie ok. 20 dyscyplin związanych z deskami, zawody odbędą się między innymi na ulicach Karpacza, na stadionie, na budowanym specjalnie na Festiwal Skateparku, torze Skimboardowym i Wakeboardowym itd. Pokazy skoków snowboardowych odbędą się na zbudowanej skoczni ze śniegiem, obok stok z piaskiem, skoki z deską ze spadochronem, a nawet transmisja z Afryki przedstawiająca jazdę na deskach po ogromnych wydmach. Nikt jeszcze nie zgromadził tylu dyscyplin w jednym miejscu, wykorzystując wszystkie walory i siły natury, czasem sprzeczne ze sobą (woda i śnieg, wydmy i góry, niebo i ziemia).

 

W imprezie wezmą udział najlepsi polscy przedstawiciele wszystkich dyscyplin “deskowych”, olimpijczycy, mistrzowie świata i Europy, sportowcy oraz amatorzy. Wiele z dyscyplin będzie oficjalnie prezentowana szerszej publiczności po raz pierwszy, więc możemy się spodziewać pierwszych mistrzostw Polski we freeboardingu, mountainboardingu, snowskate i innych. Imprezy towarzyszące sprawią, że będzie to święto sportów ekstremalnych oraz kultury z tymi sportami związanej.

 

Program imprezy znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu www.everyboardfest.pl

Zapraszamy do Karpacza!