Puchar Polski w Wakeboardingu (wyniki)

17.07.2010 w Szczecinku rozegrano 2 edycję Pucharu Polski w Wakeboardingu. W poszczególnych kategoriach wysoko uplasowały się teamu z Lublina, Augustowa, Warszawy i Szczecinka. Nową twarzą na zawodach wakeboardowych na wyciągu był Janek Korycki, który szybko przeniósł umiejętności z kitesurfing’u na wake’a.

Publice podobały się jego S-bendy i stylowe 3 z grabem z kickera. W klasyfikacji OPEN zajął 2 miejsce, wyprzedzając kolegę z klubu Holka Warszawa – Przemysława Kuca. Ten ostatni pokazał, że umie skakać do środka wyciągu i wielokrotnie odpłynął raley do blinda. Pierwsze miejsce zajął jeden z faworytów – Marcin Naborczyk z WakeCrewNoFear z Lublina. Wielokrotnie pokazał masywnego vulcana i backrolla z długo przytrzymanym tail grabem z kickera.

W kategorii OPEN kobiet klasę pokazała Urszula Konefał wykonując jako jedyna kobieta raley. Bardzo mocną kategorią okazała się kategoria juniorów: Olaf Ułanowicz odpłynął back to blinda, natomiast Seweryn Szumski toeside raley. W juniorach młodszych pewnie wygrał Kuba Konefał ze Szczecineckiego Klubu Wakeboardowego „KABEL”, wykonując między innymi raley to revert i backroll do revert. Drugie miejsce zajął Filip Czerniec z Lublina, mający w repertuarze frontroll’a z kickera. Trzecie miejsce zdobył Amadeusz Dylewski pewnymi 180 z nose grabem z kickera.