Wyciąg w Szczecinku

Wyciąg w Szczecinku

Około 70 kilometrów od morza, na Pojezierzu Drawskim nad jeziorem Trzesiecko można ślizgać się na jednym z najdłuższych w Europie Wyciągu do Nart Wodnych i Wakeboardu. Jedno kółko na ponad kilometrowej trasie zamkniętej w pięciokąt o najdłuższym boku wynoszącym 300 metrów to świetna zabawa nawet przy prędkości 60 km/h. Jest to obiekt, na którym świetnie bawić się będą zarówno początkujący narciarze wodni, jak i profesjonaliści. Miłośnicy jednej deski, czyli wakeboardu, odpowiednika zimowego snowboardu zaznają tutaj również wielu emocjonujących ślizgów. Do wspólnego pływania na wyciągu zapraszamy całe rodziny.

 

Kompleks wyciągu do nart wodnych w Szczecinku nieustannie się rozwija, stawiając na jakość, atrakcyjne rozwiązania turystyczne, nowoczesny sprzęt, funkcjonalność i doskonałą organizację widowiskowych zawodów takich jak m.in. Mistrzostwa Europy w Narciarstwie Wodnym, Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie. Sportowe wyczyny narciarzy i wakeboardzistów można obserwować z drewnianych trybun na wodzie, mieszczących 300-stu entuzjastów tego emocjonującego sportu. NOWOSĆ – WAKEPARK!

 

WAKEPARK

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę na desce jak i dla tych, którzy szlifują technikę na sliderach i obroty w powietrzu po skokach na kickerach jest profesjonalnie przygotowany, unowocześniony Wakepark.

 

DANE TECHNICZNE WYCIĄGU

Długość wyciągu: 1.100 m
Maksymalna ilość osób jednocześnie korzystająca z wyciągu: 12 osób
Prędkość regulowana: 22-60 km/h
Kształt trasy – pięciokąt, najdłuższy bok-prosta: 320 m
Moc silnika: 50 kW
Rok produkcji 2008 r.
Producent: Rixsen Seilbahnen 85221 Dachau Germany

 

WYPOŻYCZALNIA

W kompleksie rekreacyjnym wyciągu do nart wodnych i wakeboardu zlokalizowana jest również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Do dyspozycji klientów są: kajaki, rowerki wodne oraz przejażdżki bananem wodnym za motorówką.

Na terenie obiektu poza zapleczem technicznym, szatniami i wypożyczalnią znajduje się również punkt gastronomiczny, gdzie można zregenerować siły po pełnych emocji przejazdach.

W kompleksie wyciągu znajduje się również jedna ze szczecineckich plaż miejskich, która w okresie wakacji jest strzeżona przez ratowników WOPR. Można na niej skorzystać nie tylko z kąpieli wodnych, ale i słonecznych oraz zagrać w siatkówkę plażową. Dodatkowo znajdują się tutaj przebieralnie, natryski oraz toalety.

 

Usytuowanie Kompleksu nad jeziorem Trzesiecko w sąsiedztwie zabytkowego Parku Miejskiego nasyconego zielenią sprawia, że odwiedzany jest przez narciarzy wodnych oraz wakeboardzistów nie tylko dla sportowych atrakcji, ale również wyjątkowego klimatu miejsca. Tuż przy wyciągu zlokalizowana jest strzeżona przez ratowników WOPR plaża miejska. Można odprężyć się grając w siatkówkę plażową z przyjaciółmi, zrelaksować się kąpielą w jeziorze lub odpocząć na leżaku napawając się oryginalnym, wręcz hipnotyzującym widokiem na wyciąg.

 

Dla smakoszy, w cieniu parasoli ogrodowych przygotowany został punkt gastronomiczny. Korzystną cenowo propozycją dla wszystkich zainteresowanych są bilety całodzienne oraz karnety sezonowe. Osoby nie posiadające własnego sprzętu mają możliwość zaopatrzenia się w komplet niezbędny do rozpoczęcia tej niesamowitej przygody w wypożyczalni umiejscowionej obok miejsca startu. Mają również okazję wykupienia profesjonalnej lekcji jazdy na nartach i wakeboardzie pod okiem doświadczonego instruktora.

 

Dla odwiedzających udogodnieniem jest bezpłatny parking tuż obok kompleksu oraz duży wybór ciekawych miejsc noclegowych w atrakcyjnych cenach na terenie Szczecinka.

Na terenie Wyciągu do Nart Wodnych można korzystać z aktywnego punktu Hot-Spot, a to co dzieje się na bieżąco śledzić za pomocą kamery internetowej.

 

CENNIK

cennik wyciagu w szczecinku

 

KONTAKT

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna
ul. Mickiewicza 2
tel. +48 (94) 374-34-03
fax. +48 (94) 371-42-49
e-mail: wyciąg@szlot.pl, sekretariat@szlot.pl

http://szlot.pl/

LOKALIZACJA

Ocena użytkowników22 Votes
5.8
5.8