Relacja z Zawodów o Puchar Burmistrza Miasta Szczecinek

W ostatni weekend, 25 lipca 2009, odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Miasta Szczecinek. Oprócz lokalnych zawodników ze Szczecineckiego Klubu Wakeboardu na imprezę przyjechała cała czołówka polskiego wakeboardingu z Augustowa, Lublina, Poznania i Warszawy. Pierwotnie zawodnicy mieli mieć do dyspozycji trzy przeszkody, aczkolwiek z powodu problemów technicznych ostatecznie zawody odbyły się na dwóch przeszkodach: kickerze o wys. 80 cm oraz prostym boxie. Brak A-frame’a nie wpłynął specjalnie na poziom zawodów, gdyż triki robione z zacięcia zwyczajnie przerastały przecierającą oczy ze zdumienia publikę.

 

Zawody odbyły się w kilku kategoriach. Mężczyźni walczyli w kategorii Open oraz dwóch kategoriach wiekowych: do 14 i 18 lat. Natomiast kobiety tylko w Open. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że poziom żeńskiego wakeboardingu z roku na rok rośnie, a coraz częściej pojawiające się nowe twarze mocno motywują znane zawodniczki do wzmożonej pracy na treningach.

 

W eliminacjach wzięło udział 40 zawodników i zawodniczek, którzy podczas dwóch przejazdów mieli szansę załapać się do finałowej szesnastki. Pierwsze miejsca po eliminacjach gwarantowały rozstawienie w finałach, więc było o co walczyć. Ostatecznie najwięcej punktów od sędziów zebrał Seweryn Szumski z Augustowa, który w następnej rundzie miał się zmierzyć z szesnastym po eliminacjach Arturem Styczyńskim z Warszawy.

 

Po przerwie na posiłek rozpoczęły się zmagania finałowej szesnastki, które zostały przeprowadzone w formie hitów: po jednym przejeździe, a lepszy przechodzi dalej. Od razu rozegrano też półfinały, finał oraz starcie o 3. miejsce wśród pań. Do finału przeszły dwie warszawianki: Zuzanna Sarnowska i Paulina Ziółkowska, które na ostateczny wynik finału musiały poczekać aż do rozdania nagród. Ich finałowe przejazdy były bardzo wyrównane, więc atmosfera była gorąca do samego końca. Z szesnastki wśród mężczyzn wyłoniło się czterech półfinalistów: Seweryn Szumski walczył o finał z Rafałem Płazą, natomiast Marcin Naborczyk musiał w półfinale pokonać Mateusza Majchrzaka. Po kolejnej przerwie zawodnicy byli gotowi na wielką walkę o Puchar Burmistrza Miasta Szczecinek.

 

W ostatecznych pojedynkach Mateusz z zimną krwią wykorzystał błąd Rafała i zaliczył czysty przejazd ale nie najtrudniejszy technicznie, i zajął pewne trzecie miejsce.

 

Bój o najwyższe podium rozpoczął Seweryn, wykonując front rolla na łokciu, s-banda,zrezygnował z Kickera na rzecz back rolla to rivert z glebą. Po wstaniu wykonał rally to blind i 50-50 na boxie. Nabor rozpoczął podobnie front rollem przed słupem, za słupem s-ka, switch TS scar-crow na kickerze, za słupem back rolla to rivert i back side boardslide na boxe. Ten przejazd został oceniony lepiej i Marcin Naborczyk przejdzie do historii jako zwycięzca zawodów o Puchar Burmistrza Szczecinka 2009.

 

Ostateczne wyniki:
Kategoria Młodzicy

1 m-ce Kuba Konefał ( KS Szczecinek)
2 m-ce Amadeusz Dylewski ( KS Szczecinek)
3 m-ce Wiktor Adamek (KS Szczecinek)

Kategoria Juniorzy
1 m-ce Seweryn Szumski (KS Wakefun Augustów)
2 m-ce Rafał Płaza ( Poznań Wake Squad)
3 m-ce Grzegorz Kazimierczak, Wake Session Team

Open Kobiety
1 m-ce Paulina Ziółkowska (Alohawake, Rewa/Warszawa)
2 m-ce Zuzanna Sarnowska(KS Kropelka, Warszawa)
3 m-ce Marta Janczuk (KS Slalom Warszawa)

Open Mężczyźni
1 m-ce Marcin Naborczyk( KS Wakecrew Lublin)
2 m-ce Seweryn Szumski (KS Wakefun Augustów)
3 m-ce Mateusz Majchrzak ( KS Wake Squad/ Szczecinecki Klub Wake