Filip Czerniec mistrzem Polski

W miniony weekend w Margoninie rozegrane zostały IV Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie za wyciągiem. Zawodnicy rywalizowali na 600 – metrowej trasie, a do ich dyspozycji oddane zostały 2 skocznie, 2 slidery i 18 – metrowa rura. Sędziowie oceniali trudność i styl wykonywanych skoków oraz ogólne wrażenie z całego przejazdu.

Zwyciężył Filip Czerniec, który już przed imprezą w Margoninie wymieniany był w gronie faworytów. Młody zawodnik z Lublina od początku tego sezonu udowadniał, że jest w doskonałej formie. Stawał na podium wszystkich 7 imprez, w których wziął udział, w tym 4 razy na jego najwyższym stopniu. Teraz do listy sukcesów dopisał tytuł mistrza Polski.

Drugi był Mateusz Wawrzyniak, a trzeci kolega Filipa z teamu Burn Janek Korycki, mistrz Polski z 2011 roku i zdobywca 2 miejsca w 2012 roku.